Publikacje

Prof. dr hab. Teimuraz Gochitashvili

SEKTOR ROPY I GAZU GRUZJI W OKRESIE PRZEJŚCIOWYM

Tbilisi, 2020 

Przedstawiamy książkę autorstwa Członka Zarządu MPR „Sarmatia” sp. z o.o.  Pana Prof. dr hab. Teimuraza Gochitashvili pod tytułem „Sektor ropy i gazu Gruzji w okresie przejściowym” opublikowaną przez „Meridian“ Publishing House, 2020 ISBN 978-9941-25-866-4

Publikacja jest poświęcona analizie aktualnego stanu sektora ropy naftowej i gazu ziemnego, perspektywy jego rozwoju i bezpieczeństwa energetycznego w Gruzji. W niej również został przeanalizowany naftowy i gazowy potencjał na poziomie regionalnym, perspektywy produkcji i dostaw wymienionych surowców na rynek europejski. Szczególną uwagę autor zwraca na tranzytowe i śródlądowe rurociągi przesyłowe, ich niezawodność i bezpieczeństwo, warunkujące bezpieczeństwo dostaw na rynki lokalne i europejskie. W publikacji także rozpatrzono kwestie harmonizacji gruzińskiego prawa energetycznego z prawem unijnym oraz integracja Gruzji do jednolitej przestrzeni energetycznej.

Informacje przedstawione w tej publikacji, w tym oceny obecnego stanu sektora i scenariusze rozwoju rynku gazu ziemnego, odzwierciedlają jedynie osobistą opinię autora, nie są związane z jego obowiązkami zawodowymi i nie odtwarzają poglądów ani stanowisk jego pracodawcy lub organów rządowych.

Książka w jezyku angielskim jest do pobrania za uprzejmą zgodą autora.

ul. Książęca 19/7,

00-498 Warszawa

sarmatia@sarmatia.com.pl

+48 22 504 07 70

© 2018 MPR "Sarmatia" sp. z o.o. All Rights Reserved